Αγαπητοί  γονείς  – συμμετέχοντες – προσκεκλημένοι ? προσκυνητές, προκειμένου να διασ?αλιστεί  η ομαλή διεξαγωγή  της λαμπαδη?ορίας ,το βράδυ  της 30ης Ιανουαρίου 2017 αλλά και η ασ?άλεια των μαθητών όλων των βαθμίδων που συμμετέχουν  ,παρακαλούμε να σεβαστείτε  την σειρά όλων, κλήρου, αρχών και ?ορέων και των σχολείων (1ο ,2ο  και 3ο Δημοτικά Σχολεία ,Γυμνάσιο, Επαγγελματικό  και Γενικό Λύκειο ) και να μην διασπάτε τις γραμμές τους με το  να εισέρχεστε  μέσα  σ ΄ αυτές, από την εκκίνηση (Π.Ι.Ι.Ε.Τήνου),τους ενδιάμεσους σταθμούς (πλατεία  Παντάνασσας) μέχρι και το τέλος  της διαδρομής( Ιερός ναός Τριών Ιεραρχών ).

Ας προσπαθήσουμε όλοι μας  στο μέτρο που μας αναλογεί να δια?υλάξουμε την παράδοση  194  χρόνων  και αυτό το πολύχρωμο  ποτάμι με τα ?αναράκια που πλημμυρίζει την πόλη , να είναι σημείο ανα?οράς θετικών και μόνο εκτιμήσεων .