Την Δευτέρα 30 Μαρτίου οι μαθητές της  ΣΤ Τάξης  συμμετείχαν σε αγώνες  ποδοσφαίρου που πραγματοποιήθηκαν  στο Δημοτικό Γυμναστήριο Τήνου.

Την Παρασκευή 11 Απριλίου οι μαθητές της ΣΤ Τάξης δοκίμασαν τις  ικανότητες τους σε αγώνες  Καλαθοσφαίρισης και Χειροσφαίρισης που πραγματοποιήθηκαν στο γήπεδο του 1ου Δημοτικού  Σχολείου.

Την Τρίτη 15 Απριλίου οι μαθητές της Ε   και  Δ  Τάξης στο Δημοτικό Γήπεδο Τήνου δοκίμασαν να τρέξουν γρήγορα – ΤΑΧΥΤΗΤΑ , να πηδήξουν μακριά ΑΛΜΑ ΑΝΕΥ ΦΟΡΑΣ ,να ριξουν το μπαλάκι μακριά ΡΙΨΗ .

Βασική επιδίωξη των αγώνων  ΑθλοΠΑΙΔΕΙΑΣ είναι οι μαθητές μαθήτριες που θα συμμετάσχουν , να καλλιεργήσουν μέσα από την ισότιμη και ισόνομη  συμμετοχή , την αίσθηση του  ανήκειν, να μάθουν να αξιοποιούν τις μεταξύ τους διαφορές και να εκτιμούν την συνεισφορά όλων, να αποκτήσουν αυτοπεποίθηση και να βιώσουν την  χαρά του παιχνιδιού.

Διεξαγωγή αγώνων  ΑθλοΠαιδείας