Από την αρχή του έτους λειτουργεί στο σχολείο μας δανειστική βιβλιοθήκη αγγλικών τίτλων. Με την επίβλεψη της εκπαιδευτικού Αγγλικής Γλώσσας κ. Λουκίας Σιγάλα, την πολύτιμη αρωγή του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων του Σχολείου μας που κατάφερε να μας εξασφαλίσει το ποσό των 600 ευρώ και την ευγενική χορηγία γονέων και φίλων του σχολείου, η βιβλιοθήκη μας συνεχώς εμπλουτίζεται. Ήδη αριθμεί 105 αγγλικούς τίτλους επιπέδου Α1 έως Β1 (Junior, A-D senior) καθώς και 40 DVD. Η μεγάλη ανταπόκριση των μαθητών (500 καταχωρήσεις δανεισμού από τον Ιανουάριου!) μας δίνει την χαρά να συνεχίζουμε το έργο μας. Ευχόμαστε το ενδιαφέρον όλων να παραμείνει αμείωτο για τον συνεχή εμπλουτισμό της Βιβλιοθήκης μας και περιμένουμε με χαρά όποιον θέλει να δωρίσει αγγλικά readers στο σχολείο μας.

Δημιουργία Αγγλικής Δανειστικής Βιβλιοθήκης