Με μεγάλη μας χαρά παραλάβαμε την Παρασκευή 2 Δεκεμβρίου ένα καινούργιο, σύχρονο φωτοτυπικό μηχάνημα KONICA MINOLTA bizhub 227, δωρεά του κ. Αντωνίου Δελλατόλα, εκδότη της εφημερίδας ΤΟ ΠΟΝΤΙΚΙ, μετά από σχετικό αίτημα του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων. Το συγκεκριμένο μηχάνημα είναι απολύτως απαραίτητο στη σχολική μας μονάδα και θα εξυπηρετει τους 25 εκπαιδευτικούς και 160 μαθητές μας.

Θέλουμε να εκφράσουμε τη βαθιά ευγνωμοσύνη μας στον κ. Δελλατόλα για την ευαισθησία και την προσφορά του στην εκπαιδευτική κοινότητα του νησιού καθώς και τον Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων που στέκεται πολύτιμος αρωγός σε κάθε αίτημα και εγχείρημά μας. Θερμές ευχαριστίες, επίσης, στον κ. Ιωσήφ Ζαλώνη με τη συμβολή του οποίου έγινε η αγορά των απαραίτητων ανταλλακτικών για να συντηρηθεί το παλαιό φωτοτυπικό μηχάνημα του σχολείου μας.

Όλοι μαζί βαδίζουμε σε επιτυχή μονοπάτια σε κλίμα θερμό, στοχευμένα, όπου κοινός παρονομαστής είναι η υγεία, η χαρά και η καλλιέργεια των παιδιών στο σχολείο μας.

Ευχαριστούμε από καρδιάς!

Δωρεά νέου φωτοτυπικού μηχανήματος!