Ο Δήμος Τήνου διοργ;άνωσε γιορτή ανακύκλωσης την Παρασκευή 10 Ιουνίου 2022 για τη βράβευση του Σχολικού Μαραθωνίου Ανακύκλωσης στο πλαίσιο της δημοτικής πλατφόρμας ανακύκλωσης followgreen. H εκδήλωση πραγματοποιήθηκε στον προαύλιο χώρο του 1ου Δημοτικού Σχολείου Τήνου.

Όλοι οι συμμετέχοντες επιβραβεύθηκαν με βεβαιώσεις συμμετοχής, ενώ τα πρώτα σχολεία έλαβαν βραβεία και δώρα για τις σχολικές τους μονάδες.

Το σχολείο σας εκπροσωπήθηκε από την Α’ τάξη, συνοδευόμενη από την δασκάλα τους κ. Νίκη Δουβίτσα.

Όλοι οι μαθητές γνώρισαν τον κόσμο της ανακύκλωσης συμμετέχοντας βιωματικά στην εκπαιδευτική ψυχαγωγική δράση «Λούνα Παρκ» της aνακύκλωσης της ΕΕΑΑ και σε άλλες διασκεδαστικές περιβαλλοντικές δράσεις Followgreen.

Γιορτή Ανακύκλωσης “Followgreen”