Τήνος, 19-04-2013

Αρ. Πρωτ: 160

Προς  τον Αξιότιμο κ. δωρητή

(με τη φροντίδα του κ. Σιταρά)

ΘΕΜΑ: « Ευχαριστήρια Επιστολή.»

Μια πολύ ευχάριστη έκπληξη είχαμε πριν από λίγο καιρό όταν ο κ. Σιταράς μας πληροφόρησε πως υπάρχει κάποιος που θα ήθελε ανωνύμως να βοηθήσει το Σχολείο μας με ένα αξιοσέβαστο χρηματικό ποσό.

Μετά από συζητήσεις μεταξύ των εκπαιδευτικών του σχολείου και με την προτροπή της Σχολικής Συμβούλου κας Τσαβαλά , αποφασίσαμε να χρησιμοποιηθεί  το ποσό αυτό για τον εξοπλισμό του Τμήματος Ένταξης.

Το τμήμα αυτό του σχολείου μας εργάζεται με παιδιά που έχουν ειδικές εκπαιδευτικές ανάγκες.

Πρωταρχικός μας στόχος ήταν ο εξοπλισμός του τμήματος με κατάλληλο εκπαιδευτικό υλικό που θα συμβάλλει στη μαθησιακή διαδικασία και τη προσφορά γνώσεων και δεξιοτήτων στους μαθητές αυτούς.

Να είστε σίγουρος πως η προσφορά σας αυτή συμβάλλει στην καλύτερη εκπαίδευση και προσαρμογή των μαθητών αυτών που έχουν «ειδικές ικανότητες».

Επιπλέον πολλά από τα υλικά αυτά θα χρησιμοποιούνται και από τις υπόλοιπες τάξεις του σχολείου μας.

Κλείνοντας  την επιστολή  αυτή ο Σύλλογος Διδασκόντων, ο Δάσκαλος του Τμήματος Ένταξης, ο Διευθυντής, και όλοι οι μαθητές του σχολείου θα θέλαμε να σας πούμε μέσα από την καρδιά μας ένα μεγάλο ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

Με τιμή

Ο Δ/ντής του Σχολείου