Αποκριάτικος χορός 2008

Το τριώδιο άνοιξε για τα καλά και ο Σύλλογος Γονέων του 2ου Δημοτικού Σχολείου Τήνου, διοργάνωσε στις 24/2/2008 τον καθιερωμένο αποκριάτικο χορό για τα παιδιά του σχολείου μας στην  γνωστή ταβέρνα "Ανατολή του Πόρτο".

Μικροί και μεγάλοι "μασκαράδες" έδωσαν το παρόν, χόρεψαν και διασκέδασαν σ' ένα ζεστό κλίμα.

Η φαντασία στις μεταμφιέσεις μικρών και μεγάλων δεν είχε τέλος!
Μορφές αλλοτινών καιρών, βγαλμένες από τον κόσμο των παραμυθιών, βασίλισσες και ιππότες, ξωτικά και νεράιδες, μάγισσες, πειρατές, ινδιάνοι και   ζωάκια  ξεφάντωναν στους ρυθμούς του καρναβαλιού. Αλλά και σύγχρονες μορφές  όπως ταυρομάχοι, παιδιά των λουλουδιών, πολιτικοί και σταρ ήταν εκεί μαζί με  ότι άλλο βάζει ο νους σας  και όλοι μαζί σε μια πανδαισία χρωμάτων έζησαν ένα απόγευμα γεμάτο κέφι και καρναβαλίστικη διάθεση!

Γίνονται απόκριες χωρίς τον αγαπημένο ήρωα του καρναβαλιού; Κοντά μας είχαμε και τον "κλόουν", που διασκέδασε τα παιδιά με τα αστεία και τα κόλπα του.
Και φυσικά το κέφι έφτασε στο απόγειο του με  τον αγαπημένο μας χορό, μα τι άλλο... νησιώτικο συρτό !
Ευχαριστούμε θερμά τον Σύλλογο Γονέων για την οργάνωση της εκδήλωσης,  που έδωσε χαρά στα παιδιά μας.

" Καλές Απόκριες"

Για να δείτε τους "μασκαράδες" μας και πως περάσαμε... πατήστε εδώ