Την Πέμπτη 2 Ιουνίου πραγματοποιήθηκε η ετήσια ημερήσια εκδρομή του σχολείου μας. Ξεκινήσαμε το πρωί από το σχολείο με προορισμό το Εξώμβουργο και το Βωλάξ.

Στον ιστορικό βράχο του Εξώμβουργου οι μαθητές χαλάρωσαν και έπαιξαν στην αυλή του Ιερού Ναού της Ιεράς Καρδίας του Ιησού και αργότερα οι Ε? και ΣΤ ? τάξεις ανέβηκαν μέχρι την κορυφή του βράχου, όπου και ο Δ/ντής κ. Μιχάλης Βαλάκας τους μίλησε για την ιστορία του κάστρου του.

Στη συνέχεια, μεταφερθήκαμε στο χωριό Βωλάξ μέχρι τις 1.30, όπου τα παιδιά άκουσαν μια σύντομη περιγραφή από την κα. Λουκία Σιγάλα για το χωριό και την δημιουργία των γρανιτένιων ογκόλιθων και έπειτα επισκεφθήκαμε το λαογραφικό μουσείο. Η εκδρομή μας έκλεισε με πολύ παιχνίδι στα σοκάκια του χωριού! Και του χρόνου!

Σχολική εκδρομή!