Με μια λιτή αλλά ουσιώδη τελετή έγινε η αποφοίτηση των μαθητών της ΣΤ’ τάξης φέτος. Με παρόντες μόνο τους εκπαιδευτικούς του σχολείου, τους μαθητές της ΣΤ’ τάξης και τους γονείς τους λόγω αποφυγής διασποράς του COVID-19, την Παρασκευή 26 Ιουνίου οι μαθητές αποχαιρέτησαν το δημοτικό με συγκίνηση. Τους απονεμήθηκαν οι τίτλοι σπουδών και με ενθουσιασμό μας παρουσίασαν δύο χορευτικά δρώμενα υπό την καθοδήγηση της δασκάλας τους κας Δέσποινας Κόντσουλα. Έπίσης, με τη βοήθεια της εκπαιδευτικού Φυσικής Αγωγής κας Πετρούλας Παπαμιχαήλ επιδόθηκαν σε εντυπωσιακές γυμναστικές επιδείξεις. Απέσπασαν το θερμό χειροκρότημα όλων και τις ευχές για καλή πρόοδο στη Δευτεροβάθμια Εκπαίδευση.

Στη διάρκεια της ίδιας τελετής, το σχολείο μας αποχαιρέτησε με συγκίνηση τρεις δασκάλους, την κα Μινάρδου Ελένη, τον κ. Νάζο Ιωάννη και την κα Στέλλα Παρασκευά που έφτασαν σε ηλικία συνταξιοδότησης. Αφού μοιράστηκαν μαζί μας τις σκέψεις και τα συναισθήματά τους για το τέλος της εκπαιδευτικής τους πορείας, προβλήθηκε ένα βίντεο με φωτογραφίες από τη σχολική ζωή και ζωγραφιές των μαθητών προς τιμήν τους. Ευχόμαστε καλή συνέχεια με υγεία και ευτυχία στις οικογένειές τους!

Τελετή Αποφοίτησης ΣΤ’ τάξης