Την Παρασκευή, 24 Μαρτίου 2017 οι μαθητές της ΣΤ’ τάξης του Σχολείου μας με υπεύθυνους τους δασκάλους των δύο τμημάτων κ. Βάσια Παππά (ΣΤ1) και κ. Βαγγέλη Κοντοβουνήσιο (ΣΤ2), παρουσίασαν τη σχολική γιορτή για την Εθνική Επέτειο της 25ης Μαρτίου 1821 με θέμα: “Θέλει αρετήν και τόλμην η ελευθερία” με τη συμβολή της χορωδίας των δύο τμημάτων της Ε’ τάξης την οποία διηύθυνε η κ. Μπακογιάννη Γεωργία, εκπ/κός Μουσικής. Τα σκηνικά δημιούργησε ο κ. Μωραΐτης Μάρκος, εκπ/κός Εικαστικών.

Στο τέλος της σχολικής εορτής έγινε και η κλήρωση του δώρου του Συλλόγου Γονέων, προσφορά της Fast Ferries και του κεντρικού πρακτορείου της εταιρείας ‘Αίολος’ του κ. Νικολάου Παπακωνσταντίνου.

Αργότερα ακολούθησε η σχολική παρέλαση και η κατάθεση στεφάνων στο Μνημείο Ηρώων.

Και του χρόνου!

Θέλει αρετήν και τόλμην η ελευθερία!