Τη Δευτέρα, 8 Οκτωβρίου μια ευχάριστη έκπληξη περίμενε όλους μας, εκπαιδευτικούς, μαθητές και γονείς στον προαύλιο χώρο του σχολείου μας. Ο τοίχος του χώρου των τουαλετών γέμισε με χρώματα και σχέδια!

Με πρωτοβουλία του Δημάρχου Τηνου κ. Ιωάννη Σιώτου και την συμβολή της ομάδας Soul Food και της ιδρύτριάς της Georgia, το κτίριο μεταμορφώθηκε σε έργο τέχνης. Υλοποιώντας την ιδέα του Δημάρχου κ. Σιώτου, η τέχνη του δρόμου Street Art ξεκινά την παρουσία της στο νησί μας με ένα έργο των: Γεράσιμου Αβλάμη, Μαρίας Καραγκούνη και Βασίλη Δοπτόγλου, τριών ταλαντούχων καλλιτεχνών, που μίλησαν για την τέχνη τους και τις ιδιαιτερότητες της στους μαθητές και τις μαθήτριες του σχολείου. Κάθε χρώμα μάς κεντρίζει το βλέμμα, κάθε κρυμμένο σχέδιο μάς εξάπτει την φαντασία και ένα υπέροχο έργο τέχνης βρίσκεται στον χώρο του σχολείου μας για να το θαυμάζουμε καθημερινά! Ευχαριστούμε πολύ όλους!

Το σχολείο μας γέμισε χρώμα!