Την περασμένη Παρασκευή 12 Μαρτίου, ένα χρόνο ακριβώς μετά την πρώτη κορωνο-καραντίνα, το σχολείο μας γιόρτασε τις λατρεμένες μικρών και μεγάλων Αποκριές. Τα παιδιά όλων των τάξεων ήρθαν μασκαρεμένα, αλλά και οι δάσκαλοί τους τα εξέπληξαν ευχάριστα με τις όμορφες και πρωτότυπες μεταμφιέσεις τους.
Η μέρα κύλησε με λίγο μάθημα, κατασκευές, παιχνίδια, μουσική, χορό και πολλές σερπαντίνες!
Έτσι, ακόμα και αν δεν μπορέσαμε να παρουσιάσουμε τα δρώμενα που ετοιμάζαμε τέτοιες μέρες κάθε χρόνο, οι μαθητές μας πήραν μια γεύση χαρούμενου και ξέγνοιαστου καρναβαλιού.
Θα θέλαμε να ευχαριστήσουμε τον Σύλλογο Γονέων για το δωράκι που χάρισε σε όλα τα παιδιά, αλλά και για το κέρασμα που πρόσφερε στον Σύλλογο Διδασκόντων. Το εκτιμήσαμε ιδιαιτέρως στο σχόλασμά μας, μετά από τόσο χορό!
Καλή Σαρακοστή, λοιπόν, πια και ας ελπίσουμε ότι του χρόνου θα γιορτάσουμε κανονικό καρναβάλι χωρίς προφυλάξεις και ότι οι μόνες μάσκες που θα φορέσουμε θα είναι οι αποκριάτικες!
Και του χρόνου!

Απόκριες κορωνο-καραντίνας 2021!