Η γιορτή για την επέτειο της Ελληνικής Επανάστασης του 1821 από την ΣΤ΄ τάξη του σχολείου μας είχε θέμα «Οι τέχνες αδελφωμένες συνομιλούν με τη φιλοπατρία, την αυταπάρνηση και τη θυσία».
Η γιορτή, που επιμελήθηκε η δασκάλα της ΣΤ τάξης κα Δήμητρα Παπαϊωάννου, ήταν αφιερωμένη στο ιστορικό της επανάστασης, το οποίο παρουσιάστηκε μέσα από την ποίηση του Διονύσιου Σολωμού, τη μουσική του Χρήστου Λεοντή και του Γιάννη Μαρκόπουλου, καθώς και τη ζωγραφική με τη ζωντανή αναπαράσταση του πίνακα του Θεόδωρου Βρυζάκη «Η Ελλάς ευγνωμονούσα». Η κα Μπακογιάννη Γεωργία πλαισίωσε τη γιορτή με τραγούδια και η κα Αγγελική Μπόμπορη δημιούργησε τα σκηνικά με τη βοήθεια της Ε’ τάξης.
Η γιορτή έκλεισε με την απαγγελία μέρους του Εθνικού Ύμνου, ο οποίος γράφτηκε το 1823 στη Ζάκυνθο από τον Διονύσιο Σολωμό και φέτος συμπληρώνονται 200 χρόνια από τη συγγραφή του. Μετά ακολούθησε η μαθητική μας παρέλαση μέχρι την πλατεία Ελευθερίας όπου και έγινε κατάθεση στεφάνων.

Γιορτή για την Eπέτειο της 25ης Μαρτίου 1821