Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες
Ο Εθελοντικός Οργανισμός «Το Χαμόγελο του Παιδιού» ενόψει των επικείμενων εορτών του Πάσχα επιθυμεί να συγκεντρώσει τρόφιμα και είδη πρώτης ανάγκης για να καλυφθούν ανάγκες των παιδιών που υποστηρίζει.
Εάν επιθυμείτε να στηρίξετε το φιλανθρωπικό έργο του οργανισμού, μπορείτε να φέρετε στο σχολείο έως την Τετάρτη 10-4-2019 :

• Συσκευασμένα είδη τροφίμων: γάλα εβαπορέ, ζυμαρικά, κακάο, λάδι, ρύζι, σάλτσα ντομάτας, μπισκότα, κρουασάν, αλάτι, ξύδι, όσπρια, μέλι, μαρμελάδα, μερέντα, πουρέ, δημητριακά, φρυγανιές, βρεφικές κρέμες και βρεφικά γάλατα Νο 1 & 2, αλεύρι, ζάχαρη, χυμούς.
  • Είδη βρεφικής φροντίδας: πάνες Νο 4,5,6, μωρομάντηλα, σαμπουάν, αφρόλουτρα, κρέμες συγκάματος.
  • Είδη προσωπικής φροντίδας: σαμπουάν, αφρόλουτρα, οδοντόκρεμες, οδοντόβουρτσες κ.λ.π.
  • Είδη υγιεινής: σακούλες απορριμμάτων,καθαριστικά και απολυμαντικά γενικής χρήσης, απορρυπαντικό πλυντηρίου, χλωρίνη κλπ.
  • Είδη οικιακής χρήσης: χαρτί υγείας, χαρτί κουζίνας, χαρτοπετσέτες, αλουμινόχαρτο, λαδόκολλα, διαφανή μεμβράνη.

Από τη Διεύθυνση του Σχολείου

Προσφορά στο Χαμόγελο του Παιδιού