Οι μαθητές και οι μαθήτριες όλων των σχολείων Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης του νησιού μας παρακολούθησαν την εξαιρετική παράσταση “Απαγορεύεται η μουσική!”  της ομάδας Κοπέρνικος. Σε πρωτότυπο κείμενο των δύο φορές βραβευμένων με Κρατικό Βραβείο, συγγραφέων Άγγελου Αγγέλου και Έμης Σίνη, με την ευρηματική σκηνοθεσία του Γκάυ Στεφάνου και με υπέροχα τραγούδια που ερμηνεύτηκαν ζωντανά με τη χρήση διαφόρων μουσικών οργάνων, παρακολουθήσαμε ένα απολαυστικό, ποιοτικό θέαμα. Ήταν μια διασκεδαστική διαδραστική παράσταση με εκπαιδευτικά στοιχεία και θέμα τη φιλία, τη διαφορετικότητα, την ελευθερία και τον σεβασμό.

Τα έσοδα από την παράσταση διατέθηκαν για την αγορά ιατρικού εξοπλισμού του Κέντρου Υγείας Τήνου.

Απαγορεύεται η μουσική!