Η Παρασκευή, 19 Απριλίου 2024, ήταν μια ημέρα χαρούμενη, γεμάτη συνεργασία, δημιουργία, χαμόγελα, ευτυχία, «άπλωμα», συναντήσεις με φίλους και νέες εμπειρίες.

Οι μαθητές και οι μαθήτριες των τεσσάρων Δημοτικών Σχολείων που συμμετείχαν στη δράση (1ο, 2ο, 3ο, Εξωμβούργου) «άπλωσαν» ευτυχία δυναμώνοντας τη φλόγα της καρδιάς και αποτυπώνοντας με λόγια και σχέδια σε ανοιχτόχρωμες μπλούζες τι σημαίνει για το καθένα ευτυχία.

Στόχος μας ήταν να συγκεντρωθούν πολλές μπλούζες: δεκάδες, εκατοντάδες, που θα ανάψουν αυτή τη φλόγα. Τα χρήματα που συγκεντρώθηκαν από τις δωρεές και από το bazaar του σχολείου μας, συνέβαλαν στην ενίσχυση του Συλλόγου Γονέων Παιδιών με Νεοπλασματική ασθένεια ΦΛΟΓΑ.

Για την κοινή μας αυτή δράση πρέπει να ευχαριστήσουμε ιδιαιτέρως τους τέσσερις Συλλόγους Γονέων και Κηδεμόνων των σχολείων για την υποστήριξη και την αρωγή τους καθώς έπαιξαν καθοριστικό ρόλο στην επιτυχία του εγχειρήματος. Επίσης, πρέπει να ευχαριστήσουμε τους κ. Παναγιώτη και Νίκο Τουφεκλή, οι οποίοι ανέλαβαν την εκτύπωση των αφισών της δράσης αφιλοκερδώς, καθώς και το Lecaffe, τις επιχειρήσεις Droppito και Ευάγγελος Δεσύπρης – Κρυσταλλία Πλυτά Ο.Ε. για τη διάθεση των ποτηριών, των νερών και του πάγου.

Το βίντεο έχει επεξεργαστεί η κ. Κατερίνα Κύρου. Ευχαριστούμε πολύ!

“Απλώνω Ευτυχία” για τα παιδιά της Φλόγας!