Τη Δευτέρα και Τρίτη 6 και 7 Μαρτίου ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων του σχολείου μας πραγματοποίησε εκπαιδευτική εκδρομή στην Αθήνα για τους μαθητές της ΣΤ? τάξης του σχολείου μας. Τα παιδιά που συνοδεύονταν από τους γονείς τους και δύο εκπ/κούς του Σχολείου επισκέφθηκαν τη Δευτέρα τον Ιερό Βράχο της Ακρόπολης και κατόπιν το Μουσείο Ακροπόλεως όπου και ξεναγήθηκαν. Στη συνέχεια διασκέδασαν στο Allou Fun Park. Την επόμενη ημέρα επισκέφθηκαν το Εθνικό Ιστορικό Μουσείο που στεγάζεται στο Κτίριο της Παλαιάς Βουλής και στη συνέχεια το πλωτό Μουσείο “Θωρηκτόν Αβέρωφ” στον Πειραιά. Η εκδρομή ολοκληρώθηκε με την επίσκεψη των μαθητών στο Πολιτικό Μουσείο. Αξίζει να σημειωθεί το ευχάριστο κλίμα που επικράτησε όπως και η άψογη οργάνωση από πλευράς του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων ο οποίος με ιδιαίτερη φροντίδα κάλυψε μέρος των εξόδων των μαθητών.

Εκπαιδευτική εκδρομή Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων για τους μαθητές της ΣΤ τάξης!